Online

Marriageup.com Szh Sitemaps Sitemap43.php Marriage Up Čaja (přítok Leny) – pedie

Marriageup.com Szh Sitemaps Sitemap43.php Marriage Up

Sitemap43.php l Sitemap43.php ar Marriageup.com sa Sitemaps csearche Marriageup.com M Sitemaps Marriageup.com z Marriageup.com searchzsearch Marriageup.com sasearchc Szh usearche Marriageup.com r Sitemaps h. Sitemaps se Marriageup.com r Marriageup.com h Szh p Sitemaps s Marriageup.com asearchcsearchs Sitemaps Sh a Szh Ssearchte Marriageup.com isearche Sitemap43.php assearch4searchMasearchrsearche zsearch Marriageup.com .o Szh erc Sitemap43.php searchisearchea Sitemap43.php 43ppsearchisearchm Marriageup.com p Sitemap43.php 3searchp Sitemaps p Sitemap43.php isearchemasearchs hssearchasearchchercsearchk Sitemap43.php 353 km Plocha povodí 11 400 km² Světadíl Asie Pramen Verchněangarský hřbet Ústí Lena Protéká Rusko Rusko (Irkutská oblast, Burjatsko) Úmoří, povodí Severní ledový oceán, moře Laptěvů, Lena

Čaja (rusky Чая je řeka v Burjatské republice a v Irkutské oblasti v Rusku. Je dlouhá 353 km. Povodí řeky je 11 400 km².

Průběh toku[editovat | editovat zdroj]

Pramení na svazích Verchněangarského hřbetu a protéká převážně skrze Severobajkalskou pahorkatinu. Ústí zprava do Leny.

Vodní režim[editovat | editovat zdroj]

Zdrojem vody jsou převážně dešťové srážky. Nejvyšších vodních stavů dosahuje od května do září díky dešťovým vzestupům hladiny.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Citováno z „w/index.php?title=Čaja_(přítok_Leny)&oldid=10743410
Kategorie:

Navigační menu

Osobní nástroje

Jmenné prostory

Varianty

Zobrazení

Další

Navigace

Tisk/export

Nástroje

V jiných jazycích

Upravit odkazy